Hantverkarna Stockholm kommer att hamna i fokus hos många Stockholmare under hösten. Som ett led i föreningens 175-årsjubileum lanserar vi vår stora jubileumsutställning KRAFTVERK på Sven-Harrys Konstmuseum. Samtidigt kommer vi vara en del av Sthlm Craft Week med utställningen HANTVERKET på Stadsmuseet i Stockholm. 

Första veckan i oktober blir det ett sprudlande fyrverkeri i hantverk. Först ut är vernissage för KRAFTVERK den 4:e och den 5:e är det vernissage för HANTVERKET.  

"/>
MENY
EN HÖST MED HANTVERK I FOKUS

EN HÖST MED HANTVERK I FOKUS

23.08.2022

Hantverkarna Stockholm kommer att hamna i fokus hos många Stockholmare under hösten. Som ett led i föreningens 175-årsjubileum lanserar vi vår stora jubileumsutställning KRAFTVERK på Sven-Harrys Konstmuseum. Samtidigt kommer vi vara en del av Sthlm Craft Week med utställningen HANTVERKET på Stadsmuseet i Stockholm. 

Första veckan i oktober blir det ett sprudlande fyrverkeri i hantverk. Först ut är vernissage för KRAFTVERK den 4:e och den 5:e är det vernissage för HANTVERKET.